Barion PixelBlog

MEMO korekčné vložky

Zdravá dětská obuv - 2019-06-06

MEMO korekční vložky

Jeden nebo dva týdny pravidelného nošení Memo korekční vložky postačí k prokázání opotřebení tenkého okraje diagnostické podrážky, což poukazuje zda je stav paty vašeho dítěte optimální, nebo vyžaduje korekci. Při správném výběru stélky (vložky) se stav paty upraví, opotřebení paty budete vidět v zóně 1 diagnostické podrážky (vnější roh). Pokud se nošením vložek MEMO obuvi nezačne opotřebovávat zóna 1, obraťte se na svého ortopeda nebo Supykids dětská obuv-Memo supinované vložky fyzioterapeuta!

Zóna 1: Chůze je správná, pata je zdravá. Používání dětské obuvi MEMO pomáhá k dalšímu zdravému rozvoji paty. Doporučuje se nosit modely s nižší kotníkovou podporou (např. Jaspis, Zafira, Verona).

Zóna 2: Pokleslá klenba paty směrem dovnitř, což vyžaduje použití šedé vložky a pravidelné nošení dětské obuvi MEMO. Doporučuje se nosit modely s nižší kotníkovou podporou (např. Jaspis, Zafira, Verona).

Zóna 3: Pokleslá klenba zadní části chodidla směrem dovnitř, zóna 3-4: zatížení celé vnitřní části chodidla. Oranžová valgus korekční vložka MEMO obuvi je účinnou oporou pro pokleslou klenbu chodidla. Modely s vysokou kotníkovou oporou (např. Kenguru, Viki) poskytují extrémně silnou oporu pro kotníky, které jsou fixovány. K dosažení trvalého výsledku se doporučuje hravé zdravotní cvičení!

Zóna 6: Sklon členka směrem ven, zóna 5-6: zatížení celé vnější paty směrem ven. Vyžaduje se pravidelné používání béžové pronační korekční stélky. Prosím, poraďte se s odborníkem nebo fyzioterapeutem!

Memo supinované vložky (stélky).

Pokleslá klenba paty dovnitř (opotřebení diagnostické podrážky MEMO vidíte v zóně 2); doporučuje se dodatečná podpora (navýšení) paty o 5 mm pomocí korekční šedé stélky.

Jsou dostupné ve velikostech 22-39.