Barion PixelBlog

Proč Supykids dětská obuv?

Zdravá dětská obuv - 2017-09-19

V čem se liší Supykids boty od obyčejných bot pro děti?


Podstata obuvi spočívá v konstrukci paty. Obsahuje supinaci - 0,5 cm vyvýšení vnitřní paty, což mírně vytáčí kotník dětské nohy ven a tím zajišťuje správné držení těla a vývoj nohy.

Supykids dětské boty, botičky a sandály, byly vyvinuty pro prevenci, zachování zdraví, jejich nošením se děti mohou vyhnout plochým nohám, pokleslé klenbě chodidel, skolióza páteře, u mnoho dospělých stále viditelná nesprávnému držení těla, které se vyvinulo již v raném dětství.

Správně vybraná bota musí chodidlo dokonale fixovat tak, aby nedocházelo k nežádoucím bočním pohybům patní části nohy. Naše obuv je vyrobena z kvalitních přírodních materiálů, z pravé kůže. Boty jsou měkké, prodyšné, absorbují zvýšenou fyziologickou vlhkost dětské nohy a zároveň se díky svému složení vhodně přizpůsobí anatomickému tvaru chodidla. Tyto materiály vyhovují náročným hygienickým požadavkům iz hlediska nežádoucího kožního dráždění. Podrážka obuvi má lehkou gumovou strukturu, která je pružná a odolná proti oděru, opotřebovávání, navržená pro co nejvyšší pohodlí nohy při neustálém procvičování nohou. Boty mají správnou šířku, což znamená, že odpovídají obvodu nohy v místě prstních kloubů a jsou vyhotoveny s oblým tvarem špičky.