Barion PixelFAQ

ČASTO KLADENÉ DOTAZY A ODPOVĚDI

V následujících řádcích naleznete odpovědi na často kladené dotazy. Dotazy a odpovědi jsou rozděleny do několika témat. Pokud nenajdete vhodné odpovědi na Vaše dotazy, kontaktujte nás prostřednictvím našich kontaktů, které najdete na stránce Kontakty.

Zdravá dětská obuv:

Kvalita dětských bot se bohužel většinou hodnotí spíše podle kvality použitého materiálu než z hlediska správné podpory klenby a fixace paty. Poruchy došlapu, tedy zejména nadměrná pronace a supinace, stejně jako další nerovnováhy vznikají z mnoha důvodů. Částečně se na nich podílejí genetické vlivy, velké škody napáchá i celoživotní chůze po tvrdém povrchu v nevyhovující obuvi. Pokud chodíme naboso po nerovném a nepoddajných terénu, tak na celé ploše chodidla jsou drážděny receptory, které reagují zapojováním se drobných svalů chodidla a tím se lépe udržují v kondici, což má příznivý vliv na zachování funkční klenby. Na tvrdém povrchu to však neplatí. Zde hraje významnou roli obuv, především v raném věku.

Co vědí boty se supinaci, co normálně boty ne?

Díky 5 mm vyvýšení vnitřní paty (supinace) podpírají kotník a korigují držení chodidla, podporuje nohu ve svobodném pohybu plného aktivních podnětů. Zabraňují protahování svalů, a poklesu podélné nožní klenby a podporují zdravý vývoj nohou. V každém případě jsou vedle nošení bot s supinaci potřebné speciální pomocné rehabilitační cvičení.

Pokud se změní struktura klenby nohy, zhorší se statika nohy, některé části chodidla se přetíží a dochází k vybočení kotníku dovnitř. Obuv se supinaci uvádí tento stav do rovnováhy a koriguje vybočení kotníku. Poloze naznak obuv je vhodná pro batolata již od jejich první krůčky, i pro děti se zdravými nohami, aby byly dolní končetiny co nejméně zatíženy, stabilita členka byla zajištěna, čímž předejdeme předčasné deformaci.

Pro zdravou obuv SupyKids jsou charakteristické:

• vysoká a pevná patní část obuvi, která zajišťuje stabilitu kotníků (správnou fixaci),

• vyztužení na vnitřní straně paty a chodidla (supinace), které podpírá kotník, zabraňuje vybočení chodidla dovnitř a podporuje tak správné držení těla,

• pružná, odlehčená, široká pryžová podrážka, která umožňuje pohodlnou chůzi, přičemž posiluje svalstvo nohou,

• horní část boty a stélka jsou vyrobeny z přírodních materiálůtím zajišťují větrání nohy a maximální pohodlí,

• široké špičky bot pro volný pohyb prstů, a pohodlnou chůzi,

• obuv SupyKids je vyrobena v souladu s doporučeními ortopedických odborníků.

 

O BOTÁCH SUPYKIDS

Proč si vybrat boty SupyKids?

Hlavním úkolem kvalitní, zdravé dětské obuvi je pomoci dítěti v jeho chůzi. Bohužel, v mnoha případech vidíme pravý opak, nesprávně vyrobené, nekvalitní, levné dětské boty. Vycházejíc z dlouhodobých zkušeností jsou ploché nohy, nesprávné držení těla, bolavé klouby a skolióza většinou prokazatelné již v dětství, přičemž tento stav se v dospělosti postupně zhoršuje. Podle různých výzkumů, záznamů ortopedů je příčinou více problémů poloviny mládeže ve věku 9-17 let moderní, ale nezdravá obuv. Pokud se naše dítě narodí zdravé bez jakýchkoliv poruch kostí a svalstva, je naší povinností, aby byl jeho zdravý vývin a růst zabezpečený dostatkem pohybu, chůzí na vhodném povrchu a kvalitní obuví.

Jaká je vhodná dětská obuv?

Naším cílem je zdravá dětská obuv Supykids.

• Dětské boty Supykids jsou význačné vysokou a pevnou patní částí, která zajišťuje stabilitu kotníků (správnou fixaci). Pro malé děti není obzvláště vhodné nosit sandály bez paty!

 Obuv je vyztužena na vnitřní straně paty a chodidla (supinace), která podpírá kotník, zabraňuje vybočení chodidla dovnitř a podporuje tak správné držení těla. Takto zajišťuje správné držení chodidla a jeho vývoj.

 Podrážky našich bot byly vytvořeny na základě návrhů a doporučení ortopedů, berouce v úvahu nejmodernější technologické postupy. Proto naše boty s pokročilým mechanickým lepením a moderními podešvemi patří do nejvyšší jakostní kategorie. Důležité je, že podrážka bot SupyKids je pružná a odolná proti oděru. Zabarvena podešev nezanechává stopy na parketách ani na zdi!

• Při výrobě bot je důležité kombinovat vhodné přírodní materiály, protože i dětská nožička se potí a látka boty by mohla bránit její větrání. Boty Supykids jsou vyrobeny z měkkých přírodních materiálů, vnější část z pravé kůže Nubuk a vnitřní část z pravého semiše, zabezpečující tak přiměřené větrání nohy.

• Úkolem stélky bot Supykids je zajištění správného tlakového rozložení nohy, korigování klenby chodidla dítěte a zabránění svalům chodidla, aby se natáhli.

• Přední část dětské boty je velmi důležitá z hlediska polohy, jakož i pohybu prstů. Naši návrháři na to brali mimořádný zřetel! Bohužel, část moderních bot nevyhovuje ani tomuto požadavku, tak vzniká plochá noha, kladívkový prst, boule (otlak) a pod. Naše boty byly navrženy tak, aby měly prstíky dětí dostatek prostoru, pohodlně se vešly v botě a mohli se přiměřeně vyvíjet. Při výběru dětské obuvi je důležité, aby byla o 5-6 mm delší než chodidlo, aby v ní dítě mohlo volně hýbat prsty.

Je možné koupit sandály SupyKids po celý rok!

Ano!U dětí v předškolním věku je třeba klást vysoký důraz na pohyb, vývoj a držení jejich těla. Proto jsme kládli důrazna upevnění patní části sandálů, aby se noha neklouzala ze strany na stranu, také na dostatečné větrání a přitom na pohodlné nošení během celého dne.

V jakých velikostech se obuv vyrábí?

Zdravotní obuv je vyráběna momentálně ve velikostech 18-32.

Můj syn má vysoký nárt, silnější nohu. Můžete mi něco doporučit?

Ano, nové modely jsou již vyrobeny i na vyšší nárt.

Zvýší se kvůli tomuto postupu cena bot?

Ne. Ceny jsou stanoveny podle velikostí a modelů.

 

Další otázky

Dětské botičky

Deformity a nemoci nohou

Kvalita a bezpečnost

Výběr velikosti

Naše obchody

Uživatelská příručka

Jiné otázky ohledně nákupu bot SupyKids

 

O DĚTSKÝCH BOTIČKÁCH

I naši nejmenší mohou nosit boty Supykids?

Samozřejmě!I ortopedické odborníci doporučují pro naše nejmenší již od jejich první krůčky zdravou dětskou obuv. U vyvíjejícího se batolete je význačný energetický pohyb prstíků na noze, protože se často staví na špičky a zvedá paty ze země. Danou skutečnost máme vždy na zřeteli při výrobě obuvi pro nejmenší. První obuv batolete, dítěte, nikdy nesmí bránit pohybu jeho prstů! Každé dítě do cca. 3 let se jeví mít ploché nohy, ale je to jen zdání. U malých dětí v prvních 1-2 letech je podélná klenba chodidla nepatrná. Začne se vyvíjet až prvními krůčky, když se dítě postaví na nohy a používá nožičky při chůzi. 4-5-leté děti mají už za normálních okolností většinou klenuté chodidla. Je na Vás, jak svým dětem dopomôžete k zdravě vyvinutým nohám. Proto by měl každý rodič rozeznat a upřednostnit zdravou dětskou obuv.

 

O DEFORMITÁCH

Je možné, aby špatný výběr bot způsobil ploché nohy u mého dítěte?

Následkem špatného výběru dětských bot jsou různé deformity způsobující bolest, která může sahat od nesnesitelného pocitu až po neschopnost chodit. Ploché nohy jsou pravděpodobně jednou z nejčastějších deformit, které se objevují u každého osmého dospělého jedince. Zatímco u dětí se dá tento problém napravit, u dospělých může dojít až do nevyléčitelného stadia. Plochá noha je deformita, při které se snižuje podélná nebo příčná klenba, případně obě najednou. Prvním stupněm je přetížena, unavená noha. Ve druhém stupni se při zatížení již objevuje pokles klenby. Při dalším zhoršování dochází k třetímu stupni, kdy je klenba zploštělá, ale ještě je možné modelovat ji zpět do normálního tvaru. Nakonec může nastoupit fixovaná deformita, kterou již není možné ani pasivně napravit, což odpovídá čtvrtému stupni onemocnění. Pokud je to v našich silách, zabraňme aby z této "chybičky krásy" vznikla nemoc způsobující nedozírné bolesti. Raději volme vhodnou obuv! Důležitá je správná obuv, dostatečně pevná s dobrým vedením patyDůležité je i vytvarování podrážky jako u bot SUPYKIDS.

Může způsobit špatná volba bot i jiné poruchy?Ano! Jsou to následující, viz dole:

 

Vadné držení těla:

Vznikem ploché nohy se naše tělo snaží přizpůsobit změnám a ulehčit ty části těla, které jsou v důsledku nerovnoměrného uložení nejvíce zatěžovány. Ve snaze korigovat pohyb páteře a křížů chodíme někdy trochu nakloněni dopředu, s podlomeným koleny, mírně ohnutým hřbetem, a právě tehdy neúmyslně a téměř nepozorovaně dochází k nesprávnému držení těla.

Kladívkový prst:

Do pátého roku se zdá být palec na noze rovný ai pak se jen téměř neznatelně zkřiví. Dnešní módní boty bohužel nevyhovují hygienickým požadavkům, prsty dítěte v nich nemají dostatek místa, jsou stlačené, což vede k otlakům. Příčinou deformity prstů, tzv.. kladívkových prstů je postupný pokles nožní klenby způsoben degenerací šlach a ochablost svalů. Chodidlo se prodlouží, šlachy ohýbačů prstů se tím relativně zkracují a stahují prsty, což způsobuje kladívkové prsty.

Bolesti nártu:

Pokles příčné klenby nohy způsobuje zatížení kostí nártu. Někdo si může říci, že tyto nenápadné problémy jsou záležitostí krátkodobou a nejedná se o nic vážněji. Skutečnost je však jiná, typické příznaky ostré, bodavé bolesti a napětí v patě nebo v klenbě nohy signalizují určité problémy. Zpočátku vzniká jen zvláštní, nepříjemný, mírně palčivý pocit a bolesti v nártu ", které časem vyzařují do celé nohy.

Bolesti patní kosti, ostruha:

Nazývá se tak bolavý výrůstek na patní kosti, který zapříčiňuje plochá noha! Patová kost je vystavena silnému tlaku, čehož nepříjemným důsledkem může být zánět okostice. Neustálá přítomnost zánětu způsobuje "trnový" výrůstek na kosti.

 

O KVALITĚ A BEZPEČNOSTI

Je možné vědět více o kvalitě a bezpečnosti bot Supykids?

31. srpna 2010 Výzkumný Ústav BIMEO se sídlem v Budapešti ukončilo testování našich bot: SupyKids dětská obuv splňuje předepsané požadavky. Kvalitu SupyKids dětské obuvi dokazují četné doporučení ortopedických lékařů.

Do jaké míry jsou boty odolné vůči promokání?

Naše boty jsou odolné vůči promokání jen do určité míry jako všechny kožené boty, ale jsou impregnovateľné vhodnými přípravky.

 

VÝBĚR VELIKOSTI

Kde se nachází tabulka výběru velikosti bot a jak ji použít?

Najdete ji na straně www.supykids.sk, na všech stránkách vybraných modelů. Tabulka výběru velikostí je orientační, byla navržena podle velikostí sandálů. Při objednávce doporučujeme výběr bot o číslo větší než je číslo sandálů. Rozdíl mezi velikostmi je 6,3 mm

Chtěla bych si od vás objednat boty, ale mám obavy ohledně velikosti. Co mi poradíte?

Nemusíte mít obavy, protože boty Vám v takovém případě vyměníme, přesné informace na stránce: záruční a reklamační podmínky.

U modelů v akci budete mít větší rozsah velikostí?

Modely v akci jsou k dispozici pouze do vyprodání zásob, nemáme je ve všech velikostech a nadajú se ani doobjednat.

 

O NAŠICH OBCHODECH

Kde se nacházejí naše obchody?

V součastnosti máme obchody pouze v Maďarsku, plánujeme otevřít obchod v Bratislavě. Osobně je možné o odběr tovaru na dele uvedené adrese!

 

KONTAKT

Primeria Design Kft. 

6000 Kecskemét, Klebelsberg Kuno u. 17

WWW Link Web: www.detskaobuv-supykids.cz

Email E-mail: info@supykids.cz

 

UŽIVATELSKÁ PŘÍRUČKA

Jak si zachovat kvalitu bot?

Kvalitu obuvi Supykids je možné si dlouhodobě udržet v tom případě, pokud dodržíte naše rady. Přečtěte si pozorně uživatelskou příručku, kterou najdete v zaslaném balíčku.

 

JINÉ OTÁZKY OHLEDNě NÁKUPU

Jak nakupovat se slevou?

Při objednávce přes náš internetový obchod si zapište na straně koš se políčka kód kupónu aktuální kupón, který udáváme na každé straně nahoře v oranžovém poli. Po potvrzení kódu Vám systém generuje slevu. Pokud se Vám nepodaří uplatnit slevu, kontaktujte nás na níže uvedených kontaktech.

KONTAKT

Primeria Design Kft. 

6000 Kecskemét, Klebelsberg Kuno u. 17

WWW Link Web: www.detskaobuv-supykids.cz

Email E-mail: info@supykids.cz

Jaká je cena poštovného při objednávce přes internet?

Poštovné je při platbě předem bankovním převodem a bankovní kartou 0 Kč, dobírkou pomocou ČP 139 Kč a dobírkou  pomocou PPL 139 Kč. Objednané zboží Vám doručí kurýrní společnost do 2 dnů, max.5 pracovních dnů od převzetí objednávky od naší společnosti.

Ortoped nám vypsal recept, je možné zaměnit ho u vás?

Bohužel nemáme možnost vydat obuv na recept.