Barion PixelO nás

Vítáme Vás na stránkách Supykids zdravá dětská obuv

Už od roku 2008 se zabýváme výrobou zdravé dětské obuvi Supykids. Motivací pro nás je stále rostoucí poptávka po kvalitních a zdravotně nezávadných dětských botách se supinaci. Kvalita dětských bot se většinou hodnotí pouze podle kvality použitého materiálu, než z hlediska zdravotních kritérií pro zabezpečení a ochranu správného vývinu pohybového systému u dětí, správné podpory klenby a fixace paty.

U Supykids dětské obuvi se klade důraz na potřeby našich nejmenších zákazníků, na zdraví a pohodlí jejich nožiček. Každým rokem se při výrobě bot SupyKids pod přísným dohledem odborníků dohlíží na vývoj, inovaci a zavedení nových řešení pro dodržování kritérií ochrany a zabezpečení správného vývinu pohybového systému u dětí.

Proč je tak důležitý správný výběr obuvi?

V důsledku nesprávného výběru obuvi může dojít k irreverzibilní (nevratnému) poškození kostry chodidla, jeho deformitám (plochá noha, změna struktury klenby) a následně zafixování chybného držení těla (skolióza) se všemi zdravotními a sociálními důsledky.

Byli byste si mysleli, že ploché nohy, bolest nohou, kolen či kyčlí projevující se v dětství nebo opotřebení a bolest kloubů, bolestivé výrůstky na noze, kladívkový prst v dospělosti jsou důsledkem špatného výběru bot?

Podle nejnovějších poznatků statistického úřadu jsou ploché nohy jedním z nejčastějších onemocnění předškoláků. Ortopedi se shodují na tom, že nejpravděpodobnějšími příčinami deformity nohou jsou nekvalitní obuv (z laciné umělé hmoty, bez podpůrné stélky) a také nadměrná aktivita rodičů naučit své dítě co nejdříve chodit. V celosvětovém měřítku polovina dívek ve věku 10-16 let má pro moderní, avšak zdravotně nevhodné boty zdeformované nohy, ve věku 19-34 let je tento poměr až 65%. U dětí mezi 2. a 4. rokem je třeba měnit obuv každé tři měsíce. V tomto věku se totiž dítě učí chodit, tím se dětské boty rychleji opotřebují a v poslední řadě nemůžeme zapomenout ani na rychlý růst nohou našich dětí.

Odpovědností rodičů je, aby dítě v období prvních krůčků, později při nástupu do školky a školy nosilo vhodnou a zdravou obuv.

Proč se rozhodnout pro zdravou dětskou obuv se supinaci Supykids?

Dětská obuv se supinací SupyKids je vyrobena z přírodních, jedině z kožených, velmi jemných materiálů, tím zajišťuje celodenní pohodlí a větrání dětských nohou. Jejich konstrukce slouží jako prevence před různými deformitami nohou. Vysoká, pevná patní část, vyztužená vnitřní strana paty (supinace) napomáhá zdravému fungování dolních končetin, stabilizuje kotník, zabraňuje vytvoření ploché nohy. Pružná, odlehčená podrážka zajišťuje pohodlnou chůzi.

Několik argumentů, proč si vybrat obuv Supykids:

  • vysoká a pevná patní část obuvi podporuje stabilitu kotníků (správnou fixaci), zajišťuje zdravý vývoj nohou dítěte,
  • 5 mm vyvíšenie na vnitřní straně paty a chodidla (tzv. supinace) podpírá kotník, zabraňuje vybočení chodidla dovnitř, vzniku ploché nohy a podporuje tak správné držení těla,
  • pružná, odlehčená, široká pryžová podrážka umožňuje pohodlnou chůzi, přičemž posiluje svalstvo nohou,
  • horní část boty a stélka jsou vyrobeny z nejkvalitnějších přírodních kožených materiálů, tím zajišťují větrání nohy a maximální pohodlí,
  • široké špičky bot umožňují volný pohyb prstů, a pohodlnou chůzi,
  • obuv SupyKids je vyrobena v souladu s doporučeními ortopedických odborníků.

Pro dětskou obuv Supykids jsou charakteristické klasický, moderní design a použití kvalitních kožených materiálů. Množství lékařských doporučení a vysoká návratnost spokojených zákazníků dokazují kvalitu našich bot.


Náš cíl: Zdravé dětské nožky, zlepšit život našich nejmenších!

Je důležité včas rospoznať negativní změny, které se projevují u našich dětí, zda se vztahují na zuby, držení těla nebo chůzi. Jsme zodpovědní za zdravý vývoj dítěte ať už psychický nebo fyzický! Nekupujme levnou a nekvalitní obuv, neobúvajme děti do bot po sousedech, nebo příbuzných, protože v dlouhodobém horizontu se to nevyplácí a může to mít negativní dopad na chůzi a vývoj končetin. Zkusme společně zlepšit životy našich dětí. Našimi výrobky přispíváme k rozvoji zdraví našich nejmenších. Je jen na Vás, zda i vy!

Kermi číslo povolení: E-2002003899-1

Všem našim milým zákazníků přejeme spokojené prohlížení našich stránek ve webshopu!

 

S pozdravem

Csatári Éva, majitelka

a tým Supykids